• ۰٣١٣٢٢۰ ٥٦٤٥

فعال نمودن قابلیت ضد باج‌افزار در ویندوز

فعال نمودن قابلیت ضد باج‌افزار در ویندوز

باج‌افزار‌ها یکی از مهم‌ترین تهدیدات سایبری در دنیای امروز هستند. لازم است که کاربران و کارشناسان از روش‌های پیشگیری و مقابله با این بدافزار‌ها استفاده نمایند. اگر علاقه‌مند هستید یکی از روش‌های رایگان مقابله با باج‌افزار را روی ویندوز خود فعال نمایید با ما همراه باشید.

باج‌افزارها یکی از تهدیدات جدی در سال‌های اخیر بوده‌اند. با اینکه اکنون رتبه اول به دست باج‌افزار‌ها نیست، با این حال هنوز هم کاربران زیادی قربانی این نوع بدافزار می‌شوند. پیچیده‌تر شدن این نوع بدافزار‌ها هم موجب شده این بدافزار‌ها قربانیان زیادی بگیرند. این بدافزار‌ها سازمان‌های مختلف، مراکز دولتی و خصوصی و کاربران نهایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

متاسفانه اغلب کاربران زمانی با این بدافزار آشنا می‌شوند که به آن آلوده شده‌ باشند. و متاسفانه جز در موارد بسیار نادر، امکان بازگردانی فایل‌های رمز شده توسط باج‌افزار وجود ندارد. بهترین راه مقابله با باج‌افزار‌ها پیشگیری از ابتلا به آن‌ها با پشتیبان‌گیری از فایل‌ها و ایجاد سپرهای امنیتی در مقابل آن‌ها است.

آنتی‌ویروس ویندوز دیفندر قابلیتی با نام محافظت در مقابل باج‌افزار (Ransomware Protection) دارد که کاربران را در مقابل حملات باج‌افزاری ایمن می‌نماید. این قابلیت به صورت پیش‌فرض در ویندوز ۱۰ غیرفعال است. پس اگر می‌خواهید در مقابل تهدیدات باج‌افزار حفاظت شوید باید این قابلیت را فعال نمایید.

قابلیت مقابله با باج‌افزار ویندوز ۱۰ شامل دو قسمت است که شامل دسترسی کنترل شده به پوشه‌ها (Controlled Folder Access) و بازگردانی اطلاعات رمز شده (Ransomware Data Recovery) است.

براي ادامه موضوع ميتوانيد به سايت آپآ به آدرس https://nsec.ir/education/content/Windows-Ransomware-Protection مراجعه نماييد.

افزودن ديدگاه

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.