• ۰٣١٣٢٢۰ ٥٦٤٥

هر فریلنسر باید چه مهار تهایی داشته باشد؟

هر فریلنسر باید چه  مهار تهایی داشته باشد؟

حدود 3سال است که انجام پروژه هاى مختلف کارى به شکل دورکارى رواج بسیار زیادى پیدا کرده. به همین خاطر، بسیارى  از افرادى که تا دیروز در محیط کارى حضور فیزیکى داشتند، به صورت دورکارى مشغول به کار شده اند. زمانى که به فریلنسرشدن فکر مى کنید، قطعا از مزایاى آن لذت خواهید برد. به عنوان مثال، دیگر لازم نیست که سر ساعت معینى از خواب بیدار شوید و

مسافت هاى طولانى را در ترافیک تا شرکت سپرى کنید. زمان شما تلف نمى شود و دیگر لازم نیست تا هزینه هاى زیادى را بابت حمل و نقل خود پرداخت کنید. از طرف دیگر، در شرایط آرام منزل مى توانید کار خود را انجام دهید و هزینه آن را نیز به صورت غیرحضورى دریافت کنید. خب، تا به اینجاى کار همه چیز ایده آل است و هرکسى ترجیح  میدهد که به صورت فریلنسر مشغول به کار شود، اما آیا تابه حال از خودتان پرسیده اید که یک فریلنسر براى شروع کار خود نیاز به چه مهارت هایى دارد؟ اصلا به چه طریق مى توانید به صورت دورکارى مشغول کار شوید؟ با ما همراه باشید تا ببینید که هر فریلنسر نیاز به چه مهارت هایى دارد.

بازاریابى و جلب مشترى زمانى که شما به صورت دورکارى و فریلنسر  مشغول به کار مى شوید و درآمد بالایى داشته باشید، باید با چندین و چند شرکت مختلف همکارى کنید. این مسئله مستلزم داشتن مهارت بازاریابى بالا ست؛ یعنى شما باید بتوانید مشتریان مختلف را مجاب کنید که مى توانید به صورت دورکارى و خارج از فیلد ادارى، نیاز آنها را برطرف کنید و این مسئله کاملا به نفع هر دو طرف خواهد بود. پروژه ها از آسمان به دست شما نمى رسند و براى دریافت پروژه هاى متعدد باید تلاش کنید. این را بدانید که فریلنسرهاى مختلفى مثل شما وجود دارند که با قیمت هاى مختلف و کیفیت هاى متفاوت، حاضرند پروژه کارفرمایان متعدد را قبول کنند. پس شما باید در یک دنیاى رقابتى قدم بگذارید و بتوانید پروژه هاى مختلف را از آن خود کنید. پس باید بدانید که براى ورود به این حوزه، باید توانایى بازاریابى بسیار بالایى داشته باشید تا بتوانید پروژه هایى با سود بالا را به دست بیاورید.

روابط عمومى بسیار بالا:  زمانى که قصد دارید به صورت فریلنسر مشغول به کار شوید، یعنى باید با چندین و چند کارفرما و افراد مختلف به صورت همزمان ارتباط برقرار کنید. پس باید صبور باشید و با آرامش پاسخ کارفرمایان مختلف را بدهید. یک فریلنسر ساعت کار مشخصى ندارد و ممکن است حتى وسط یک مهمانى مجبور شوید تا پاسخ مشترى را بدهید و نیاز او را برطرف کنید. پس باید حسن برخورد بسیار خوبى داشته باشید و با مهارت ارتباط برقرار کردن خود بتوانید با کارفرمایان مختلف ارتباط خوبى برقرار کنید.

توانایى همکارى به صورت همزمان با افراد مختلف برخى از افراد زمانى که کارهاى مختلف را باید به صورت همزمان انجام دهند، گیج و درمانده مى شوند. این در حالى است که دنیاى فریلنسرها دنیاى بسیار پر تنشى است و باید بتوانند با افراد مختلف همکارى کنند. شما باید زمان زیادى را صرف برنامه ریزى کار هاى خود کنید تا بتوانید نیاز تمام کارفرمایان را به صورت همزمان مرتفع سازید. 

مهارت استفاده از شبکه هاى اجتماعى و اینترنت، زمانى که حضور فیزیکى در یک محیط کارى داشته باشید، مى توانید به راحتى با کارفرما و مدیر خود ارتباط برقرار کنید. اما زمانى که قراراست به صورت دورکارى همکارى داشته باشید، باید از طریق شبکه هاى اجتماعى و اینترنت، ارتباط خود را حفظ کنید. این مسئله شاید براى کسانى که به مکالمه رو در رو عادت دارند، کمى دشوار باشد. در دنیاى فریلنسرها، باید مدت زیادى را با کارفرماى خود ا ز طریق شبکه های اجتماعى ارتباط داشته باشید.

مهارت استفاده مفید از پلتفرم هاى برنامه ریزى، معمولا شما باید از طریق یک سامانه، پروژه هاى مختلف را قبول کنید و انجام دهید. معمولا نهادهاى مختلف از پلتفرمهاى متفاوتى براى ارتباط با فریلنسر استفاده میکنند. در حال حاضر برنامه هاى گوگل کلندر، ترلو و همچنین پیگیر، محبوبترین و همچنین رایج ترین پلتفرمهایى هستند. که از طریق آن میتوانید با کارفرماى خود ارتباط سازمانى داشته باشید. پس اگر قصد دارید تا به شکل دورکارى مشغول به کار شوید، باید مهارت استفاده از این پلتفر مها را داشته باشید. فراموش نکنید که دورکارى نشانه ضعف نیست بلکه دنیایى جدید است که خواسته یا ناخواسته در آینده اى نزدیک، اکثریت جامعه را دربرخواهد گرفت. پس بهتر است پیش از آنکه این روز فرا برسد، مهار تهاى لازم را به دست آورید و خودتان را با تغییرات دنیاى اقتصاد دیجیتال همسو  کنید.

البته مهارت های دیگری همچون آشنایی با روش عقد قرارداد ها و موضوعات حقوقی ، بیمه و مالیات نیز مباحثی است که لازم است افرادی که به صورت FreeLancer  فعالیت میکنند از آنها اطلاع کافی داشته باشند.

نشریه  شنبه شماره 169 دی ماه 1398

آدرس کوتاه مقاله : https://b2n.ir/freelancer

افزودن ديدگاه

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 12 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.